Leisti

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Karantino trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 13 d. 24 val.

Draudžiama Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

Visą informaciją apie karantiną rasite ČIA


Siekiant mažinti koronaviruso (COVID-19) infekcijos riziką, nuo kovo 20 d. visuose Lietuvos oro uostuose pradedamas riboti patekimas į terminalus. Tai reiškia, kad į terminalo vidų bus įleidžiami tik keleiviai, kurie su savimi turės numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu). Svarbus pokytis laukia ir pasitinkančiųjų – jie atvykstančius keleivius galės pasitikti tik lauke, prie keleivių terminalų.

Pasitinkančių laukimo tvarką prižiūrės ir išvykstančių keleivių bilietų tikrinimą dar prieš įeinant į terminalą atliks Lietuvos oro uostų aviacijos saugumo darbuotojai.

Šie pokyčiai skirti koronaviruso rizikos valdymui, todėl keleivių prašoma laikytis numatytos tvarkos ir planuoti artimųjų pasitikimą bei galimą išvykimą atitinkamai.


Vyriausybė nutarė pratęsti tranzitinį laikotarpį kitų šalių piliečiams grįžti namo per Lietuvos Respublikos teritoriją iki 2020 m. kovo 26 d. 00:00 val.

Iki šio laiko leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo. Po 2020 m. kovo 26 d. 00:00 val. iki karantino pabaigos užsieniečių keleivinis tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją gali būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų (išskyrus būtinąjį sustojimą, įskaitant atvejus, susijusius su tarptautinių diplomatinių ir (ar) konsulinių įsipareigojimų vykdymu).


Lietuvos oro uostuose nuo kovo 14 dienos pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra, kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) su kariuomenės atstovų pagalba. Tai reiškia, kad visi atvykstantys keleiviai bus tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalės užpildyti išduotą anketą dar lėktuve, ją patikslinti pagal poreikį ir atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale NVSC specialistams. Keleiviai bus išleidžiami iš oro uosto tik įsitikinus, kad atliktos minėtos procedūros.

Lietuvos oro uostai vykdo LR Sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos Valstybės operacijų vadovo sprendimą uždrausti keleivių keliones į nurodytas šalis. Keleivis, priimdamas sprendimą vykti į šias šalis, prisiima visišką atsakomybę, kuri numatoma Administracinių nusižengimų kodekse, Baudžiamajame kodekse ir LR nepaprastosios padėties įstatyme.  


Visą parą veikia koronaviruso karštoji linija gyventojams Nr. 1808, taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 618 79984 ir +370 616 94562).

 

Visą svarbiausią ir nuolat atnaujinamą informaciją apie koronavirusą rasite:


Dėl naujausios informacijos apie skrydžius, bilietų keitimus, kompensacijas ir galimus tvarkaraščio pokyčius kviečiame kreiptis į oro linijų bendroves ar jūsų kelionių organizatorių.

 

Vilniaus oro uoste veikiančias reguliarių skrydžių bendroves galite rasti čia.

Kauno oro uoste veikiančias reguliarių skrydžių bendroves galite rasti čia.

Palangos oro uoste veikiančias reguliarių skrydžių bendroves galite rasti čia.

 

Visuose Lietuvos oro uostuose taikomas papildomos patalpų vėdinimas, patalpų bei paviršių valymas dezinfekcinėmis priemonėmis.

Informuojame, kad Kauno oro uosto keleivių terminalas toliau veikia ir veiks visą parą.


DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI (atnaujinta 2020-03-26)

1. Ar bus atšaukti visi skrydžiai?      
Sprendimą dėl skrydžio atšaukimo priima kiekviena oro linijų bendrovė atskirai. Kol kas ne visi skrydžiai yra atšaukti.

2. Ar bus uždarytas oro uostas?     
Vilniaus ir Kauno oro uostai dirbą visą parą, tačiau į terminalą įleidžiami tik keleiviai, turintys bilietus. Palangos oro uostas dirba tik tomis dienomis, kai yra skrydžių ir įleidžiami tik keleiviai likus 2 val. iki skrydžio.

3. Kas gali išvykti iš Lietuvos?
Išvykti leidžiama asmenims, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą ne Lietuvoje arba turi darbo santykius užsienio valstybėje įrodančius dokumentus. Taip pat esant išimtiniams atvejams, pvz., laidotuvės, kritinė sveikatos būklė ir pan. VSAT prie LR VRM vadas gali leisti asmeniui išvykti. Tam reikėtų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus. Vadas, ar jo įgaliotas asmuo, informuos pareiškėją apie priimtą sprendimą tuo pačiu arba kitu nurodytu adresu. Šį atsakymą rekomenduojama išsisaugoti ir pateikti PKP pareigūnams.

4. Noriu šiandien pasikeisti bilietą.
Bilietus, likus daugiau nei parai iki skrydžio galima keisti, kreipiantis tiesiogiai į oro linijų bendrovę, rekomenduojama nuotoliniu būdu. Likus mažiau nei 24 val. bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Jų kontaktus ir darbo laiką galite rasti oro uosto interneto svetainėje puslapyje Prieš skrydį/Bilietų užsakymas. Papildymas: TAS (Ticketing Airport Services) Vilniaus oro uoste nedirbs nuo kovo 20 iki balandžio 01 d., „Litcargus“ bilietų kasos karantino laikotarpiu dirba, likus 2 val. iki skrydžio. 

5. Kokiems Lietuvos piliečiams negalioja draudimas išvykti iš Lietuvos?                    
Draudimai negalioja įgulų nariams, transporto priemonių vairuotojams, kai vykdoma tarptautinė veikla. Valstybės politikams, pareigūnams, vykdantiems neatidėliotinas užduotis, diplomatams, misijų, tarpt. organizacijų atstovams įsakymas galioja kaip rekomendacija. 

6. Kas gali atvykti į Lietuvą?
Į Lietuvą įleidžiami Lietuvos Respublikos pilietybę turintys asmenys ar leidimą gyventi Lietuvoje turintys asmenys. Visi, kurie grįžta į Lietuvą, pasirašius,  yra paleidžiami izoliuotis. Tas parašas reiškia, kad jei karantino sąlygų nesilaikytų, jiems gresia atsakomybė (administracinė ar baudžiamoji).

7. Ką daryti, jei mano skrydis ryt ir neturiu kur būti, ar galiu laukti oro uoste?         
Keleiviai turintys vis dar vykstančio skrydžio bilietą gali atvykti į oro uostą ir ankščiau nei prieš 2 valandas, tačiau to nerekomenduojame daryti dėl karantino reikalavimų ir padidėjusios viruso sklaidos rizikos.

8. Ką daryti, jei manęs neišleido ir neturiu kur gyventi? (klausimas aktualus Lietuvoje esantiems užsienio valstybių piliečiams).
Patariame kreiptis į ambasadą arba konsulinę atstovybę. Taip pat, jei iki skrydžio yra likę laiko, gavus papildomus dokumentus, įrodančius Jūsų galimybę išvykti ar atvykti pateikti el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt.

9. Kaip vyksta patikra atvykime?
Visi atvykstantys keleiviai tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalės lėktuve arba oro uoste užpildyti anketą, ją atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale NVSC specialistams, kurie dar suteiks papildomą informaciją.

10. Kas bus jei man pakils temperatūra lėktuve?                  
Jums bus uždėta medicininė kaukė ir būsite izoliuotas nuo kitų keleivių, laukiant kol atvyks medikai.

11. Kas kompensuos bilietų kainas, jei skrydžiai nebus atšaukti?           
Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į oro linijų bendrovę, kelionės organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.

12. Mano skrydis bus po savaitės, ar jis bus?    
Informacijos neturime, sekite informaciją Jus dominančio oro uosto (VNO, KUN, PLQ) interneto puslapyje bei galite kreiptis tiesiogiai į Jūsų bilietų pardavėją.

13. Ką daryti jei iš aviakompanijos gavau pranešimą, kad skrydis yra atšauktas, bet oro uosto puslapyje nurodyta, kad skrydis bus?
Gali būti, kad informacija nesutampa, kadangi informaciją apie skrydžio atšaukimą oro uostas gauna vėliau nei keleiviai pranešimus apie atšaukiamą skrydį. Patariame vadovautis aviakompanijos informacija. 

14. Ką daryti, jei gyvenamosios vietos deklaravimas užsienio valstybėje yra pradėtas, bet dar nebaigtas?
Valstybės sienos apsaugos departamento pareigūnams galite pateikti ir kitus įrodymus apie deklaravimo procesą – prašymo kopiją, darbo sutarties kopiją ir pan. Kiekvienas netipinis atvejis yra sprendžiamas oro uoste ir gali būti priimtas kitoks sprendimas.

15. Aviakompanija neleidžia keisti bilieto ir informuoja, kad bilietų keitimas galimas tik oro uoste, ką daryti?
Dauguma aviakompanijų likus parai iki skrydžio neleidžia keisti bilietų, tačiau tai galima padaryti tiesiogiai atvykus į oro uoste esančias bilietų kasas. Jų kontaktus ir darbo laiką galite rasti Jus dominančio oro uosto puslapyje Prieš skrydį/Bilietų užsakymas. Papildymas: TAS (Ticketing Airport Services) Vilniaus oro uoste nedirbs nuo kovo 20 iki balandžio 01 d., „Litcargus“ bilietų kasos karantino laikotarpiu dirba, likus 2 val. iki skrydžio. 

16. Ar būsiu karantinuotas nuskridęs į kitą šalį? Kokios procedūros taikomos?
Dėl konkrečių priemonių kreipkitės į oro uostą, į kurį vykstate. Rekomenduojame pasidomėti tų oro uostų psl. esančia informacija.

17. Ukraina, Čekija ir kitos šalys užsidaro sienas, bet skrydžiai yra vykdomi, ar mane įleis?       
Nuo kovo16 dienos 00.00 val. į Ukrainos teritoriją nebus įleidžiami užsienio valstybių piliečiai. Išimtys bus taikomos tik užsieniečiams, turintiems galiojančius leidimus gyventi Ukrainoje, bei užsienio valstybių diplomatams ir tarptautinių organizacijų atstovams, turintiems  galiojančias Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos akreditacijos korteles. Šį apribojimą užsieniečiams planuojama taikyti dvi savaites. Danijos vyriausybė nuo vidurdienio (Lietuvos laiku 13 val.) šeštadienį kovo 14 d. iki balandžio 13 d. dėl koronaviruso pandemijos laikinai uždaro savo valstybės sienas. Asmenys, norintys patekti į Daniją, turėtų suprasti, kad juos gali neįleisti į šalį, nebent jie turi įrodymų, kad gyvena, ar dirba Danijoje arba turi leidimą tiekti prekes, ar paslaugas Danijoje.

Remiantis Čekijos Vyriausybės informacija, nuo kovo 16 dienos 00:00 valandos yra uždraudžiamas visų ne Čekijos piliečių įvažiavimas į Čekija, išskyrus turinčius trumpalaikius ir ilgalaikius leidimus gyventi šalyje. Taip pat: nuo kovo 16 d. 00:00 valandos uždraudžiama Čekijos piliečiams ir užsieniečiams, turintiems ilgalaikius ir trumpalaikius leidimus gyventi Čekijoje, išvykti į užsienį. Išimtis taikoma krovininio transporto vairuotojams, traukinių mašinistams ir lėktuvų pilotams.

18. Ar keleivis bus karantinuojamas, jei grįš iš Norvegijos?
Karantinas galioja visiems Lietuvos gyventojams, net ir neišvykusiems, o dėl konkrečių saviizoliacijos priemonių, kiekvieną parvykusį keleivį konsultuoja NVSC specialistai po skrydžio.

19. Jei keleivis skrenda tranzitu iš Indijos per Turkiją į Vilnių ir jis yra Amerikos pilietis, ar jis bus įleistas į šalį?
Nebus, Užsieniečiai į Lietuvą neįleidžiami, tik tranzitu per Lietuvą skrendantys ir Lietuvoje neužsibūnantys, iki balandžio 13 d. 24:00 val.

20. Jei keleivis išsiregistravęs iš Lietuvos, skrenda į Londoną, bet Londone irgi neįsiregistravęs, ar išleis?     
Rekomenduojama išvykstant turi darbo santykius užsienio valstybėje įrodančius dokumentus. Dėl kiekvieno atvejo sprendžia pasų kontrolės specialistai, papildomai dėl nestandartinių atvejų rekomenduojame užklausas teikti vsat.vadas@vsat.vrm.lt

21. Ar gali užsienio piliečiai atvykti į Lietuvą?    
Negali, tik vykstantys tranzitu per Lietuvą bus įleidžiami iki balandžio 13 d. 24:00 val.  

22. Jei mama lietuvė, o nepilnamečiai  vaikai – ne Lietuvos piliečiai, ar bus įleidžiami karantino metu į šalį?
Taip, bus įleidžiami, nepilnamečiai vaikai gali keliauti kartu su mama. Jei skiriasi pavardės, reikia turėti ir gimimo liudijimą.

23. Ar tiesa, kad atvykus į Lietuvą bus privalomas priverstinis karantinas?               
Taip, grįžus nuo kovo 24 d. taikoma 14 d. izoliacija savivaldybės numatytose patalpose arba savo turimose patalpose.

24. Kiek laiko truks priverstinė izoliacija?           
Numatyta 14 dienų izoliacija savivaldybių numatytose patalpose arba savo turimose patalpose.

25. Kaip patekti iš oro uosto į savivaldybės numatytą karantino vietą?
Iš oro uosto bus vežama savivaldybės parūpintu transportu. Vežama į atvykimo vietos savivaldybės numatytas vietas, vėliau – gali būti paskirta pagal gyvenamą vietą.  

26. Kur galima rasti oficialų dokumentą apie privalomą 14d. karantiną atvykusiems?
Šis sprendimas numatytas valstybės ekstremalių situacijų vadovo sprendime Nr. V-499, 2020-03-23 d. „Sprendimas dėl asmenų izoliavimo savivaldybių numatytose patalpose“: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/operaciju-vadovo-sprendimai

27. Kur būsim išvežti, jei atskirdom į Vilnių, bet su šeima gyvename Telšiuose?      
Karantiną organizuoja ir vykdo atvykimo vietos savivaldybė. Atskridus į Vilniaus oro uostą, transportu ir laikina apgyvendinimo vieta pasirūpins Vilniaus miesto savivaldybė, vėliau gali būti pervežti į gyvenamos vietos savivaldybę arba savo turimas patalpas saviizoliacijai.

28. Ar yra galimybė grįžusiems izoliuotis savo patalpose?
Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose. Tie,  kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.

29. Kaip izoliavimo vietose bus apgyvendinami žmonės?
Žmonės kambariuose bus izoliuojami po vieną, šeimos galės apsistoti vienoje patalpoje.

30. Ką daryti jei izoliuotam asmeniui prireiks specifinių ir būtinųjų priemonių?
Izoliuojamų žmonių, turinčių specifinių poreikių (pvz., sergančių cukriniu diabetu, alergija ir pan.) ir būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymu ar perdavimu iš artimųjų pasirūpins savivaldybės.Paskutinė atnaujinimo data: 2020 03 26 d. 11:29
Atgal