Reikalavimai bagažui/pamestas bagažas

Rankinis bagažas 

Leidžiamo neštis į lėktuvo saloną rankinio bagažo kiekiai ir išmatavimai skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovės
Pakuojant daiktus į rankinį bagažą, svarbu laikytis šių taisyklių dėl:

Registruojamas bagažas

Registruojamo bagažo išmatavimai, svoris ir kaina skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovės. Tačiau maksimalus leistinas bagažo svoris negali viršyti 32 kg.  
Į registruojamą bagažą rekomenduojame nedėti dūžtančių (pvz. kompiuterių), brangių daiktų, dokumentų, banko kortelių. Atvykus į oro uostą, nepalikite savo bagažo be priežiūros. Pakuokite bagažą patys, atsižvelkite į galiojančias taisykles. 

Nestandartinis bagažas

Jei norite vežtis nestandartinių išmatavimų bagažą (pvz. dviračius, slidinėjimo inventorių ir pan.), kreipkitės į oro linijų bendrovės dėl tokio tipo bagažo gabenimo galimybių, reikalavimų bei kainų.

Pamesto bagažo paieška 

Dėl kelionės metu prarasto ar sugadinto bagažo reikia kreiptis į oro linijų bendrovę aptarnaujančią antžeminio aptarnavimo įmonę. Kauno oro uoste veiklą vykdanti įmonė:  
    
UAB „Litcargus“, randasi terminalo atvykimo salėje, pirmame aukšte. 
Tel.: +370 37 758 010
Mob. tel.  +370 620 39878
El. paštas:


Jei prieš skrydį ar po jo asmeninius daiktus palikote oro uosto terminale (pvz., aviacijos saugumo patikroje), prašome kreiptis į oro uosto Aviacijos saugumo skyrių telefonu +370 603 16333. Visi rasti asmeniniai daiktai yra registruojami ir saugomi 6 mėn. 

Dažniausiai užduodami klausimai

 
Jei keliauji su augintiniu

Pagrindiniai keliaujantiems gyvūnams reikalingi dokumentai yra augintinio pasas ir veterinarijos sertifikatas. Keliavimo su naminiais gyvūnais taisykles ir rekomendacijas nustato bei reguliuoja Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Daugiau informacijos rasite šios tarnybos tinklalapyje adresu www.vmvt.lt, skiltyje DUK, pasirenkant kategoriją "Keliavimas su gyvūnais".

Jei kelionėje reikia vaistų

Be recepto kopijos ar gydytojo pažymos leidžiama įsivežti ne daugiau kaip 5 originalias vaistinių preparatų pakuotes. Turint recepto kopiją ar gydytojo pažymą galima įsivežti 6-9 to paties pavadinimo, farmacinės formos, stiprumo ir dozuočių kiekio originalias vaistų pakuotes. Daugiau kaip 10 to paties vaistinio preparato pakuočių ar daugiau kaip 10 skirtingų pavadinimų vaistinio preparato pakuočių galima įsivežti tik turint specialią gydytojo pažymą. Gyventojai, veždamiesi narkotinius ar psichotropinius vaistus per Lietuvos Respublikos sieną (tiek išvykdami, tiek atvykdami), turi laikytis šių taisyklių:

 • narkotinius ar psichotropinius vaistus vežtis tik asmeniniam vartojimui sveikatos priežiūros tikslams;
 • vykstant į Šengeno valstybę kartu su vaistais būtina turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą nustatytos formos pažymą, o vykstant ne į Šengeno valstybę – vežamų vaistų receptų kopijas (šių receptų kopijų Sveikatos apsaugos ministerijoje tvirtinti nereikia);
 • turėti tik keliaujančio asmens vardu išrašytą pažymą arba receptą (recepto kopiją);
 • nesivežti daugiau vaistų, negu nurodyta pažymoje arba recepte (jo kopijoje);
 • vykstant į Šengeno valstybę narkotinių vaistų vežtis galima ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui, o vykstant ne į Šengeno valstybę – ne ilgesniam kaip 15 dienų laikotarpiui;
 • psichotropinių vaistų vežtis ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui;
 • vaistus laikyti originaliose pakuotėse (tokiose, kokiose vaistai pirkti vaistinėje).
 • Jeigu vaistų reikia ilgesniam gydymo kursui, siūlome kartu su savimi vežtis atitinkama užsienio kalba parašytą gydytojo pažymą apie ligą ir skiriamą gydymą, kad būtų galima kreiptis į užsienio šalies gydytojus, kurie išrašys reikalingų vaistų.
 • Narkotiniai vaistai – tai vaistai, kurių sudėtyje yra šių medžiagų: buprenorfino, fentanilio, metadono, morfino, petidino, tramadolio.
 • Psichotropiniai vaistai – tai vaistai, kurių sudėtyje yra šių medžiagų: alprazolamo, bromazepamo, chlordiazepoksido, diazepamo, estazolamo, klonazepamo, klorazepato, kodeino didesnės dozės, fenobarbitalio, lorazepamo, medazepamo, midazolamo, oksazepamo, nitrazepamo, pentazocino, temazepamo, tetrazepamo, triazolamo, zolpidemo.
 • Kilus neaiškumams, informacijos dėl vaistų vežimosi per Lietuvos Respublikos sieną galima teirautis Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos šiais telefonais: (+370 5) 261 65 49, (+370 5) 212 40 59. Šios tarnybos tinklalapio adresas www.vvkt.lt

Turite klausimų? Rašykite mums

Paskutinė atnaujinimo data: 2022 10 11 d. 16:25
Atgal
X